Sela: Nuk kthehemi në Qeveri, bëhet fjalë për ndershmëri

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një intervistë për Radio Evropa e Lirë thotë se nuk do të kthehen në Qeveri pasi bëhet fjalë për ndershmëri.

“Nuk besoj se do ketë shanse të kthehemi në qeveri, sepse punohet për ndershmëri. Por, në politikë nuk ekziston ajo ‘jo’, por nga ana tjetër në këto rrethana jo”, ka deklaruar Sela.

Në lidhje me mënyrën e votimit të Ligjit për përdorimin e gjuhëve dhe përmbajtës së tij, Sela thotë se I njëjti është shumë I rëndësishëm për shoqërinë shqiptare në Maqedoni dhe se nuk duhet të ndahet nëse është apo jo pjesë e reformave.

One thought on “Sela: Nuk kthehemi në Qeveri, bëhet fjalë për ndershmëri

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP