Ja çfarë moti do të ketë në ditët në vijim në Maqedoni

Shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të  përforcuar, paralajmëron DPHM për nesër. Në orët e hershme të mëngjesit në pjesën perëndimore të vendit moti jostabil dhe i ndryshueshëm do të jetë më i theksuar, ndërsa rreth mesditës në pjesët lindore është mundur të bien mbi 15 litra në një metër katror.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tetë deri në 12, ndërsa e ditës prej 12 deri në 18 gradë Celsius.

Në Shkup në orët e hershme të mëngjesit pritet shi i rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë e përforcuar nga drejtimi perëndimor, ndërsa pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 10, ndërsa e ditës do të arrijë deri në 16 gradë Celsius.

Mot më i freskët me reshje të shiut, të cilat vende – vende do të jenë më të rrëmbyeshme do të ketë edhe gjatë javës së ardhshme, përveç të martën kur do të jetë kryesisht mot i thatë. Në male do të bie borë. Të enjten pritet ftohje e konsiderueshme ndërsa reshjet pothuajse kudo do të jenë të borës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP