Filipine: 10 të vdekur pasi rrëzimit të një avioni mbi një shtëpi

Një avion i vogël i pasagjerëve, me pesë njerëz në bord është rrëzuar mbi një shtëpi, vetëm pak kohë pasi ishte nisur nga Manila, në Filipine, duke vrarë të pesë njerëzit në bord dhe pesë persona të tjerë në tokë, kanë thënë zyrtarët, transmeton REL.

Avioni i tipit Piper-23 Apache u nis nga aeroporti në qytetin Plardile, është rrëzuar mbi një shtëpi, kanë njftuar autoritetet e avioacionit në Filipine.

Edhe dy persona janë lënduar, si pasojë e djegjes së pjesëve të avionit pas rrëzimit.

Ende nuk dihet shkaku i rrëzimit të këtij avioni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP