Gruevski më në fund do të mund të “merr frymë rehat” sepse dy javë nuk ka seanca gjyqësore kundër tij

Pas ankesave të vazhdueshme për shkak të cilave pothuajse çdo ditë është në seancë gjyqësore në Gjykatën Penale, ish-kryeministri Nikolla Gruevski më në fund do të mund të “merr frymë” sepse deri në fund të muajit nuk ka seanca gjyqësore të caktuara për lëndët që zhvillohen ku ai është i akuzuar, transmeton Portalb.mk.

Megjithatë ai një herë në javë duhet të paraqitet në gjykatë, sepse e ka për obligim.

Sipas orarit të Prokurorisë Speciale Publike, të hënën do të mbahet seancë për rastin “Sopot”, të marten për “Trajektoren” dhe “Treqind”, të enjten për rastin “Tarifa”, ndërsa të premten përsëri “Treqind” dhe “Tortura”.

Javës që vjen në bankën e të akuzuarve do të ulet ish-njeriu i parë i DSK-së, Sasho Mijallkov, që është një ndër të akuzuarit për arrstimin e Bube Boshkovskit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP