Bushpepa prezanton versionin final të këngës “Mall”, fansat të zhgënjyer (VIDEO)

Këngëtari Eugent Bushpepa, i cili do të na përfaqësojë këtë vit në Eurovision, ka prezantuar versionin final të këngës “Mall”. “Miq, ky është versioni final i këngës ‘Mall’ . Ky version do të këndohet nga Eugent Bushpepa në gjysmëfinalen e parë të Festivalit Eurosong, më 8 maj”, ka shkruar Bushpepa në faqen e tij zyrtare në facebook. Një videoklip shumë i thjeshtë, ku shfaqet këngëtari i cili interpreton i rrethuar nga orkestra e tij . Ndërsa kënga ka pësuar disa ndryshime në minutash dhe në ritmin e saj, e pikërisht kjo i ka zhgënjyer disa nga fansat, shkruan Bordo.al. 

Sipas fansave kënga ka humbur fuqinë që kishte në versionin e Festivalit, ndërsa shtojnë se kënga tashmë është monotone. Ndërsa në kanalin e Youtube të Eurovision shumë vlerësojnë faktin që më në fund këndohet në shqip ndërsa as aty nuk mungojnë komentet rreth faktit që përpunimi i ri nuk i duket aq dinamik.

Shqipëria nuk e ka prekur finalen e “Eurovisionit” që nga viti 2015, përfaqësuar nga Elhaida Dani me këngën “I’m alive”. Ndërkohë, suksesin më të madh e ruan Rona Nishliu, e cila përfaqësoi Shqipërinë në vitin 2012, dhe vendin e pestë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP