Derisa Bujar Osmani është në Kosovë, anulohet seanca qeveritare Maqedoni – Serbi

Në kohën kur zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani realizon takime me krerët shtetëror të Kosovës, nga Qeveria e Maqedonisë njoftuan se është anuluar seanca ndërqeveritare Maqedoni – Serbi e cila duhej të mbaheshe më 21 mars, njofton Portalb.mk.

“Për shkak të obligimeve të kryeministres së Republikës së Serbisë, Ana Bërnabiq, është anuluar seanca e ndërqeveritare e Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Serbisë e cila u paralajmërua për më 21 mars”, njoftuan nga Qeveria e Maqedonisë.

Nga atje thonë se për datën e re të mbajtjes së seancës ndërqeveritare Maqedoni – Serbi do të njoftojnë në mënyrë shtesë.

Përndryshe, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane i Maqedonisë, Bujar Osmani sot ka realizuar takime me homologun e tij kosovar, Enver Hoxhaj në të cilin janë diskutuar detajet për mbajtjen e seancës ndërqeveritare Maqedoni – Kosovë.

Deri tash, Qeveria e Maqedonisë ka mbajtur seanca të përbashkëta me Qeverinë e Bullgarisë dhe atë të Shqipërisë.

Seanca e përbashkët qeveritare mes Maqedonisë dhe Shqipërisë, ja çfarë thanë Rama dhe Zaev (VIDEO)

Qeveritë e Maqedonisë dhe Bullgarisë nënshkruan disa marrëveshje për bashkëpunim (FOTO)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP