Zaev dhe Mickoski takohen në Kuvend, përpjekje që ligji i gjuhëve të votohet pa tensione

Kryetari i partisë më të madhe opozitare Hristijan Mickovski nga VMRO-DPMNE, dhe kryeministri Zoran Zaev.

Nga burime të TV21 brenda Parlamentit të Republikës së Maqedonisë  mësohet se po bëhen përpjekjet e fundit që Ligji për përdorimin e gjuhëve të votohet pa tensione në Kuvend.

Ligji për gjuhët, sot përpjekje e re për votim

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP