Ambasadori Baily do të mban fjalim në Forumin e parë vjetor të kryetarëve të komunave

Më 14 mars, ambasadori Jess Baily do t’i bashkangjitet drejtorit të Korpusit të paqes, Mark Hannafin dhe ministrit për vetqeverisje lokale Suhejl Fazliu për Forumin e parë vjetor të kryetarëve të komunave. Kryetarët e komunave dhe përfaqësues të 84 komunave në Maqedoni janë ftuar të marrin pjesë në ngjarjen e  organizuar nga Korpusi i paqes dhe Ministria për vetqeverisje lokale për të kremtuar partneritetin e gjatë mes vullnetarëve të Korpusit të paqes dhe komuniteteve lokale në Maqedoni.

Për më tepër se 20 vite, vullnetarët e Korpusit të paqes kanë ligjëruar krah për krah mësimdhënësve lokalë, kanë punuar me organizatat vendore joqeveritare, dhe kanë bashkëpunuar me komunat dhe institucionet tjera publike. Vullnetarët kanë ndarë një sërë aftësish në konsultime për menaxhim, teknologji informative, menaxhim të mbeturinave, administrimin e arsimit, dhe fusha tjera kritike të ekspertizës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP