Buffon nuk sqaron të ardhmen e tij

Do të tërhiqet nga futbolli apo nuk do të tërhiqet nga futbolli? Gianluigi Buffon ende nuk e ka vendosur.

“Motivimi është gjithçka. Derisa të kem dëshirë për të vuajtur, për të luftuar, do të vazhdoj. Duhet të kuptoj, së bashku me klubin, se sa energji do të kem”, ka thënë portieri i Juventusit, transmeton TCH.

“Gjithsesi, sido që të jetë e ardhmja ime, ndihem i qetë dhe mirënjohës për ato që kam kaluar dhe për ato që mendoj se i kam dhënë Parmës, Juventusit, kombëtares dhe futbollit”, shtoi 40-vjeçari.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP