Për kërcënimin prej Bekir Asanit, reagojnë nga BESA me kryetar Afrim Gashi

Në lidhje me kërcënimet e kryetarit të Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani kanë reaguar nga njëri fraksion i Lëvizjes Besa me kryetar, Afrim Gashi me çka marrjen e përkrahjes së kërcënuesit- pjesëtarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Bekir Asani nga gazetari Milenko Nedellkovski e vlerësojnë si vazhdim të bashkëpunimit VMRO-BDI, njofton Portalb.mk.

“Gjithë këtë rrëmujë dhe panik, që ata po tentojnë ta krijojnë personat e tillë, është edhe një tregues se në Çair ende po vazhdon avazi i vjetër me veprime të njëjta dhe me personazhe të njëjta. Kur këtij kërcënimi i vjen përkrahja edhe nga gazetari antishqiptar, maqedonasi Milenko Nedellkovski, mozaiku bëhet edhe më i qartë – po vazhdon bashkëpunimi vëllazëror VMRO-BDI. Lëvizja BESA  dënon çfarëdo akti vandal që i bëhet medias së lirë, ndërsa veçmas shprehim shqetësim kur kërcënohen gazetarët dhe gazetaria si profesion. Për ne gazetarët janë zëri i qytetarit dhe ky zë nuk mund të heshtet nga banditët e BDI-së, aq më pak kur këtyre banditëve u bashkërenditen persona antishqiptarë të njohur si Milenko”, thuhet në reagimin e BESA-s me kryetar Afrim Gashin.

Protestë për kërcënimet dhe ofendimet e funksionarit të BDI-së, Bekir Asanit ndaj gazetarëve: Qeveria të ndërmerr masa

One thought on “Për kërcënimin prej Bekir Asanit, reagojnë nga BESA me kryetar Afrim Gashi

  1. mos e beni shume ta madhe se ja ngrejni Beqes namin kot,nuk e dini ju cfare bithmuti eshte,bejni selam nga Shantiri i Prizrenit

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP