Do të përçahet diaspora shqiptare

Alisetar Ramadani

Alisetar Ramadani

Themelimi i degëve partiake në diasporë definitiv do të përçan diasporën dhe kësisoj gjatë kohë nuk do të mund të vijmë në vete si komb, sepse vetëm DIASPORA UNIKE është ajo e cila mund t’i lëviz proceset nga vendi. Kujt i konvenon përçarja e diasporës Shqiptare shtrohet pyetja?

20 delegatët nga diaspora të cilët morën pjesë në kongresin e Aleancës janë nga dega e Aleancës e themeluar rishtas këtu në Zvicër! Diasporën nuk mundet ta përfaqësojnë asnjë degë partiake, por është e drejtë e tyre të formojnë degë partish politike! Z. Sela bie ndesh me deklaratat e tij se diaspora nuk bën të partizohet, kurse nga ana tjetër është ai që e partizon dhe përçan diasporën në parti politike duke u pajtuar që të formohen degë të Aleancës në diasporë!

Pyesim edhe një herë, kujt i konvenon përçarja e diasporës në parti politike?

Alisetar Ramadani, sekretar i Lidhjes së diasporës Shqiptare për Maqedoni SHBA/Evropë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP