Policia dhe administrata e burgut në grevë, ja kërkesat e tyre

Sindikata e pavarur e policisë së burgut dhe administratës së Qendrës së ndëshkimit, Burgut të Shkupit organizon grevë, gjegjësisht marsh, i cili do të mbahet nesër para ministrisë së financës, transmeton Portalb.mk.

Kërkesa e policisë është që të rritet vlerësimi dhe pikët e të punësuarve dhe të realizohen punësime të reja, me mundësi të marrjes së ushtarëve profesional pas pensionimit.

Marshi pritet të fillojë në 12 e 30, ndërkaq pika e takimit të protestuesve është hotel “VIP” pranë panairit të Shkupit.

Policët do të marshojnë drejt Qeverisë dhe nga aty do të drejtohen drejt ministrisë së financës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP