Kolumbi, sekuestrohen 1.6 tonë kokainë në kamionin me banane

Një sasi e madhe kokaine është sekuestruar në Kolumbi. Mediat e huaja raportojnë se autoritetet sekuestruan një sasi prej 1.6 tonë kokainë.

Mësohet se droga kishte si destinacion Belgjikën. Kokaina u gjet dje në portin e Santa Marta, në bregun e Karaibeve.

“Gjatë kontrollit të ushtruar në portin e Santa Marta, policia konfiskoi një sasi prej 1626 kokainë, midis një dërgese me banane, që kishte destinacion Belgjikën”, raportojnë autoritetet.

Droga e sekuestruar kapte vlerën e 89 milionë dollarëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP