Arkitektët e përshëndetën vendimin për ndërtimin e Qendrës Klinike në Zllokuqan

Asociacioni i Arkitektëve të Maqedonisë e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë, me të cilën zgjidhet mëdyshja rreth ndërtimit të Qendrës së re klinike, e cila duhet të ndërtohet në Zllokuqan, njofton Portalb.mk.

“Njëkohësisht shprehim edhe mbështetje të plotë për vendimin e Qeverisë për klinikën e re që të ndërtohet në lokacion tjetër, jashtë nga qendra e Shkupit, që ishte edhe përkushtim i Asociacionit të Arkitektëve të Maqedonisë, por edhe të disa arkitektëve me përvojë, të cilët kanë punuar për ndërtimin e një qendre të re moderne, sipas standardeve botërore”, thuhet në kumtesën e Asociacionit të Arkitektëve të Maqedonisë.

Prej atje shtojnë se janë të kënaqur që gjatë marrjes së vendimit, Qeveria i ka marrë parasysh edhe mendimet dhe sugjerimet e tyre profesionale.

Vendimin e ka përshëndetur edhe Oda e Mjekëve, Oda e Stomatologëve dhe Oda e Farmacistëve të Maqedonisë.

Ministria e Shëndetësisë vendosi: Ja ku do të ndërtohet Qendra e re klinike

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL