Hyundai tërheq rreth 155 mijë Sonata

Hyundai do të tërheq nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) rreth 155 mijë modele Sonata, nga frika se airbegët mund të mos aktivizohen gjatë përplasjes së automjetit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja përfshinë modelet Sonata nga viti 2011.

Nga kompania Hyundai thonë se kontakti i vogël në kompjuterin për kontroll të airbegëve mund të bllokojë shtrëngimin e rripave të sigurisë para se të ndodhë përplasja me çka mund të bllokohet aktivizimi i airbegëve.

Hyundai thekson se aktualisht po punojnë në mënjanimin e problemit ndërkohë që tërheqja do të fillojë më 20 prill.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP