Opsioni i fshehtë i Facebook-ut: Kur ta mësoni do ta përdorni çdo ditë

Nëse doni që fotografitë në rrjetin social Facebook të ju duken më bukur, atëherë duhet të bëni disa hapa.

Facebook automatikisht e ndryshon madhësinë e fotografisë që e vendosni në profilin tuaj, por ju në fakt und të i caktoni vetë dimezionet që dëshironi, transmeton gazeta Metro.

Në aplikacionin e Facebook-ut në telefonat android, klikoni në “News Feed”, pastaj shtypni “more”. Pas kësaj klikoni te “Help” dhe zgjidhni “Settings”. Pastaj klikoni te ngarkimin i fotografive HD.

Ndërsa nëse përdorni Facebook aplikacionin në Iphone shtypni tre vijat anash ekranit. Zgjidhni “Settings Account” dhe pastaj “Video and Photo”.

Pastaj klikoni butonin ku i bën fotografitë HD.

Edhe nëse e përdorni Facobook-un në kompjuter mund ta përdorni këtë opsion, klikoni “Help” dhe aty ju rekomandon që fotografitë t’i përdorni me720, 960 ose 2048 pixel.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP