Nga një banesë në Shkup janë vjedhur aksesorë ari dhe orë dore

Një person i panjohur mbrëmë ka kryer vjedhje të rëndë në banesën e L.J.(62) nga Shkupi me çka ka marrë sasi të madhe të aksesorëve të arit, dy orë dore të femrave Kasio dhe disa komplete të aksesorëve Svarovski, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

MPB-ja informon se autori i veprës ka përfituar në mënyrë të paligjshme një pasuri me vlerë prej 947.000 denarëve.  Ai duke përdorur një mjet special e ka hapur derën e hyrjes dhe ka hyrë në banesë.

Po ndërmerren masa për gjetjen e autorit të veprës dhe zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP