Gostivar, plaçkitje në bankën Hallk Bank

Një person i armatosur me pistoletë, rreth orës 12 ka hyrë në ekspoziturat e Hallk Bank në Gostivar dhe ka marrë shumë të madhe të parave. Sipas të gjitha gjasave në vjedhje i ka ndihmuar së paku edhe një person tjetër.

Sipas gjetjeve fillestare të hetimit  të cilën e bënë nga SPB Tetovë, një burrë i moshës së mesme me kapelë në kokë dhe i sulmuar me pistoletë ka hyrë në ekspoziturat në rrugën “Goce Dellçev”, në afërsi të qendrës së kulturës. Me pistoletë të drejtuar drejt njërit prej të punësuarve i është kërcënuar me jetë dhe ka marrë rreth një milion denarë. Në shpejtësi pastaj është larguar dhe ka hyrë në një veturë të cilën e voziste një peron tjetër.

Policia e Gostivarit po kryen ekspertizë dhe po punon në gjetjen e autorit të veprës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP