Punonjësi ka dëmtuar “Postat e Maqedonisë” me mbi 770.000 denarë

Zyra e jashtme për punë kriminalistike në Prilep ka ngritur kallëzim penal kundër R.G. (48) nga Prilepi për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen e krimit “keqpërdorim i detyrës zyrtare”.

Në periudhën prej 05.08.2016 deri më 21.09.2017 i denoncuari si punonjës në SHA “Postat e Maqedonisë”- dega në Prilep, gjatë kryerjes së kontrollit të rregullt mujor në postë në fshatin Dollnen, ka përgatitur procesverbale me përmbajtje të pavërteta.

Me atë, siç kumtuan nga MPB-ja, ka mundësuar që N.P (28) dhe V.P. (27) të dy nga fshati Dollnen, të përfitojnë në mënyrë të paligjshme dobi pronësore prej 777.108 denarë në dëm të SHA “Postat e Maqedonisë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP