Trileqe – shoqëroni çdo moment që dëshironi me këtë ëmbëlsirë (Video)

Një recetë e shijshme…

Përbërësit: 

▪ 6 vezë
▪ 100 gr sheqer
▪ 200 gr miell
▪ 1 qese pluhur për pjekje
▪ 800 ml qumësht
▪ 200 ml qumësht i kondensuar
▪ 200 ajkë e ëmbël

Për karamelen:

▪ 200 gr sheqer
▪ 200 ml ajkë e ëmbël
▪ 40 gr gjalpë
▪ 60 ml ujë

Autore: Qamile Fetahaj Kajtazi, transmeton Telegrafi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP