Prolongohet fillimi i sezonit pranveror në Ligën e Dytë

Reshjet e shumta të dëborës dhe temperaturat e ulëta në Maqedoni kanë shkaktuar shumë probleme të mëdha në futbollin vendor.

Komisioni për Gara pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM), pasi që ditë më parë kishte anuluar zhvillimin e xhiros së 22-të të Ligës së parë që duhej të luhej të mërkurën (28 shkurt), për 4 mars, sot ka vendosur të shtyjë fillimin e sezonit pranveror në dy ligat e dyta.

Kështu sezoni pranveror që duhej të fillojë gjatë ditës së shtunë (3 mars), do të zhvillohen gjatë ditës së martë më 6 mars në orën 14.00. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP