Falimenton kompania filmike e Harvey Weinstein

Ai u bë shënjestra e një numri të madh ngacmimesh seksuale në Hollywood.

Kjo pati pasoja tepër të rënda në jetën dhe karrierën e Harvey Weinstein.

Ai tashmë ka shpallur falimentimin e kompanisë së tij filmike të cilën e ka ngritur që në vitin 2005, transmeton Telegrafi.

Edhe pse drejtuesit e “Wenstein Company” u përpoqën ta shisnin për ta shpëtuar, dështuan duke shpallur zyrtarisht falimentimin.

 (Foto: Getty Images)

Weinstein u bë i njohur së pari për projektet filmike, por karriera e tij pësoi goditje pas akuzave për abuzim seksuale.

Pas akuzave ndaj tij, një numër i madh yjesh hollywoodian kanë dalë për të rrëfyer keqtrajtimet në Hollywood.

Madje, sipas një hulumtimi thuhet se 90 për qind e yjeve janë abuzuar seksualisht në Hollywood. /inTV/Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP