Aksident në autostradën Tetovë – Gostivar, një i vdekur dhe dy të lënduar

Një i vdekur dhe dy të lënduar është bilanci i aksidentit të sotëm të trafikut, që ndodhi në autostradën Tetovë-Gostivar. Sipas informatave të para, deri tek aksidenti ka ardhur për shkak të shpejtësisë dhe plasjes së gomës, drejtuesi ka humbur kontrollin dhe kanë dalë nga rruga, njofton Alsat-M.

Personi që ndërroi jetë në vend ngjarje është ndaluar për obduksion në Spitalin Klinik të Tetovës, ndërsa dy personat tjerë, për shkak të lëndimeve serioze janë dërguar në klinikën e Shkupit. Tre personat e aksidentuar, ishin studentë të vitit të dytë në një universitet privat në Gostivar, ndërsa që të tre ishin shtetas të Republikës së Turqisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP