Çka nënkuptojnë vijat e bardha në gjoksin e pulës?

Një aktiviste e kafshëve dëshiron që të mendoni dy herë para se të gëlltitni sanduiçin me mish pule në hell. Arsyeja qëndron tek vijat e bardha, një çrregullim muskulor që shkakton rritjen e yndyrës ër 224% dhe uljen e sasisë së proteinës në mish. Kjo gjendje duket si vija të bardha që përshkojnë paralelisht fijet muskulore, shkruan Femra.net.

Specialistët e mishit të bardhë thonë se kjo është çështje e kërkesës dhe ofertës, një amerikan i zakonshëm konsumon diku 40 kg mish pule në vit dhe ky numër është në rritje. Tregu i proteinës ë lirë i inkurajon fermerët që të prodhojnë zogj më të mëdhenj në kohë më të shkurtë. Zogu i zakonshëm i pulës në treg në vitin 1950 ishte 1,3 kg dhe 70 ditësh ndërsa tani është 2,8 kg dhe 47 ditësh.

Sidoqoftë, një institut i ushqimit deklaron se vetëm një përqindje e vogël e pulave janë të ndikuara nga kjo gjendje dhe se kjo gjë nuk duhet të brengosë njerëzit. Prap se prap, mishi i pulës mbetet një përzgjedhje e shëndetshme e ushqimit përderisa përgatitet në mënyrë që nuk i humb vetitë ushqyese që i ka. Instituti sugjeron që të përcaktoheni për produkte që e kanë vulën “pa antibiotikë”, si dhe të kenë kujdes që të mbajnë mishin e pulës në temperatura të sakta dhe të kenë kujdes se si e përgatisin atë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP