Plaçkitet një barnatore në Karposh

Një barnatore në qendrën tregtare “Antiko” në komunën e Karposhit është plaçkitur mbrëmë, me ç’rast janë marrë rreth 40 mijë denarë.

Vjedhja është kryer në orën 19:55 pasi që një burrë i maskuar i ka kërcënuar me thikë të punësuarit A.S. (35) dhe S.M.K. (32), pas çka ka ikur në drejtim të panjohur.

MPB sot kumtoi se është kryer ekspertizë në vendin e ngjarjes dhe se po ndërmerren masa për zbulimin e kryesit të veprës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP