Trump premton sanksionet më të forta për Korenë e Veriut

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka njoftuar se do të njoftojë listën e sanksioneve më të gjera të zbatuar deri më tani kundër qeverisë së Koresë së Veriut, transmeton Anadolu Agency (AA).

Nga Shtëpia e Bardhë janë publikuar për mediat porositë nga fjalimi që Trump do të mbajë në Konferencën e Veprimit Politik Konservator të zhvilluar në Qendrën e Kongresit të Gaylord.

“Sot, njoftoj se do të zbatojmë sanksionet më të gjera kundrejt regjimit të Koresë së Veriut. Departamenti i Thesarit së shpejti do të njoftojë hapa të rinj kundrejt burimeve të të ardhurave nga karburantet dhe të ardhurat e financuara nga programi bërthamor i regjimit, duke vendosur në objektiv 56 anije, kompani të transportit dhe kompani komerciale që ndihmojnë në shpëtimin e Koresë së Veriut nga sanksionet”, pritet që presidenti Trump të theksojë në fjalimin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP