Tërmeti trondit Britaninë, ndërpret ndeshjen e futbollit

Thuajse e gjithë Britania e Madhe u lëkund nga një tërmet pasditen e së enjtes.

Tërmeti ishte me magnitudë 4.2 ballë, duke shkaktuar konfuzion në Britani, transmeton TCH.

Një universitet në Swansea të Uellsit u evakuua menjëherë pas tërmetit, por ngjarja më e veçantë ishte po në këtë qytet.

Tërmeti ndërpreu përkohësisht edhe ndeshjen e futbollit mes Port Talbot dhe Taffs.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP