Arrestohet futbollisti i Villarreal për pengmarrje dhe grabitje

Një histori e trishtë vjen nga Spanja, ku Ruben Semedo, mbrojtësi i Villarreal është arrestuar këtë mëngjes nga policia e Valencias, me akuzën e pengmarrjes me armë të një personi dhe vjedhje të banesës, transmeton TCH.

Futbollisti portugez në bashkëpunim ka rrëmbyer një person dhe pasi e ka kërcënuar me armë zjarri i ka kërkuar çelsat e shtëpisë, që më pas e e kanë vjedhur.

Sipas informacioneve paraprake hetimet kanë nisur pas denoncimit që ka bërë një person I fashuar dhe me dëmtime në trup, i paraqitur më 12 shkurt në komisariatin e policisë kombëtare. Personi në fjalë ishte viktima i kësaj ngjarjeje dhe ka treguar se është marrë peng, lidhur e rrahur nga Semedo dhe një kushëri i tij. Ndërkohë një tjetër bashëpunëtor në këtë ngjarje ka përdorur edhe armën që ta bindte për t’i dhënë çelsat e shtëpisë, shtëpi që më pas e gjetën të vjedhur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP