Amdi Bajrami: Gjithmonë kam thënë – kush është në pushtet, jam edhe unë

Ambi Bajrami sonte ishte mysafir në emisionin “Samo Vistina” të Kanal 5 ku në pyetjen se a mbetet në qëndrimin që çdoherë duhet të jetë në pushtet, ai u përgjigj po, transmeton Portalb.mk.

“Është e vërtetë se jam çdoherë në pushtet. Çdoherë unë kam thënë se kush është në pushtet, jam edhe unë . Është normale të jesh në pushtet, sepse unë jam i vetmi rom në Kuvend dhe vetë asgjë nuk mund të bëj. Gruevski mjaft ka bërë për ne romët dhe unë e vlerësoj. Jemi të kënaqur nga ai koalicion, por me ikjen e Gruevskit edhe unë e kam lëshuar koalicionin”, tha Bajrami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP