Pesë aktore në kërkim të Oscar

Oscar rezervon mjaft supriza por sipas tabloidëve më pretendente për statuëjn si aktore më e mirë është Frances McDormand, mes pesë protagnisteve pretendente, transmeton TCH.

Ajo është kandidate me rolin e nënës që kërkon drejtësi për vajzën, duke sfiduar policinë lokale në Three Manifest at Ebbing, Missouri.

Rivale të saj janë 23-vjeçarja Saoirse Ronan për romancën e ëmbël të formacionit Lady Bird në rolin e Elisa, e dashurur me një krijesë amfibe. Mjaft mbështetës ka dhe Margot Robbie, që sjell portretin e ish patinatores Tonya Harding, në filmin “Tonya”. Meryl Streep vjen me nomimin e 21-të për çmimet Oscar. Ajo vjen me rolin e kryerdaktores së VVashington Post, Katherine Graham, që është gati kundër presidencës së SHBA në filmin “The Post”. Takimi me Oscar është më 4 mars 2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP