Dështimi i madh i RTK-së – ndërpret transmetimin në kulmin e koncertit të Rita Orës

Kur këngëtarja me famë botërore Rita Ora, ishte në kulmin e koncertit në Prishtinë duke kënduar këngën e “Shotës” e paralajmëruar nga këngëtarja si befasi për këtë koncert, RTK-ja ka dështuar transmetimin e saj, raporton Insajderi.

Radio Televizioni i Kosovës, ka ndërprerë transmetimin e drejtpërdrejt  të koncertit të Rita Orës për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Në momentin që ora ka shënuar 22:00, Televizioni Publik e ka ndërprerë transmetimin e koncertit për t’i transmetuar lajmet e orës 22:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP