Dy persona ndërruan jetë ndërsa tre janë lënduar rëndë nga një ndeshje e tre veturave

Dy persona ndërruan jetë, ndërsa tre janë lënduar rëndë pas aksidentit rrugor që ka ndodhur sot rreth orës 10 e 55 në rajonin e Prilepit – Makedonski Brod, në fshatin Ropotovo, Komuna e Dollnenit, transmeton Portalb.mk.

Sipas informatave nga SPB Manastir, deri te aksidenti ka ardhur nga ndeshja tre veturave deri tani nga shkaqe të panjohura nga , veturë “llada samara” me tabela të regjistrimit të Manastirit në të cilën kanë qenë tre persona nga të cilët një grua 66-vjeçare ka ndërruar jetë në vendngjarje, vetura tjetër “mercedes” me tabela regjistrimi të Kumanovës nga e cila në vendngjarrje ndërroi jetë vozitësi 69-vjeçar dhe vetura tjetër ka qenë veturë për mallra e tipit “mercedes” me tabela kumanovare në të cilën ka qenë vetëm një vozitës.

Rruga ku ka ndodhur aksidenti është ndërprerë. Në vendngjarje ekpertizë janë duke kryer policia e Prilepit, prokurori themelor publik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP