Simboli i pavarësisë së Kosovës me pamje të re, ja si duket (FOTO)

Obelisku i “NEWBORN”, i vendosur para Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ka ndryshuar pamjen me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, transmeton TCH.

Tashmë është bërë traditë që në përvjetorët e pavarësisë, ky simbol i shpalljes së pavarësisë të ndryshojë.

Ai tani ka vetëm germat “NEW 10 OR”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP