Dhjetëvjetori i pavarësisë, “NewBorn” me pamje të re (FOTO)

Monumenti i cili u bë simbol i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, “NEWBORN”, sonte kthehet me pamje të re.

Krijuesi i “NewBorn” Fisnik Ismaili, tha për Koha.net se monumenti do të kthehet sonte gjatë natës, por nuk ka pranuar të japë ndonjë detaj tjetër se s’i do të duket këtë vit.

Gjatë javës së kaluar, monumenti u zhvendos nga vendi ku është i vendosur që nga viti 2008, kjo për arsye të pastrohet nga ndryshku i akumuluar tash e një dekadë.

“NewBorn” kthehet sonte me pamje të re

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP