ASHMAA nis procedurën për marrjen e licencës së televizioneve ‘Shutel’ dhe ‘Edo’

Këshilli i Agjencisë për Shërbime Mediatike Audio dhe Audio-vizuale në seancën e sotme njëzëri ndaloi procedurën për marrjen e lejes për emetimin e një televizioni dhe tre radio, të cilave iu është tërhequr vërejtje dhe iu është dhënë afat prej 15 ditëve që të plotësojnë obligimet, dhe të njëjtat paguan paratë.

Bëhet fjalë për televizionin ‘Kanal 21’ nga Velesi, radio universitare e universitetit Goce Dellçev në Shtip dhe radio ‘Akord’ në Kërçovë dhe ‘Bum’ në Kumanovë, transmeton Portalb.mk.

Këshilli filloi procedurën për marrjen e licencës së dy televizioneve shkupjane, “Shutel” dhe “Edo” si dhe pesë radiove në mbarë vendin, të cilat nuk kanë paguar licencën.

Këto media kanë afat prej dy javëve që të bëjnë pagesën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP