Shkëndija e Renova barazojnë, Shkupi fillon furishëm

Fillimi i sezonin pranveror në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, solli derbin e javës së 19-t, që u zhvillua në Tetovë.

Dueli i dy ekipeve pretendente për titullin kampion, Shkëndija-Vardari nisi me vonesë pej 20 minutave, për shkak pastrimit të borës që mbuloi terrenin në stadiumin në Tetovë. Ndërsa ndeshja pas 90 minutave u mbyll me barazim 1-1. Vardari avancoi me golin e Grnçarovit, ndërsa pesë minuta para mbylljes së ndeshjes, Ibraimi barazoi shifrat në 1-1.

Fitore bindëse shënoi FC Shkupi, që në Maxhari mundi 5-2 skuadrën e Akademia Pandevit. Tripleta e Iljoskit dhe golat e Jasharoskit dhe Stojkoskit, mjaftuan për fitoren më të thellë të kampionatit.

Derbi i Pellagonisë mes Pobedës dhe Pelisterit u mbyll me barazim 1-1. Ndërsa me barazim dhe pa gola, u mbyll takimi me Rabotniçkit dhe Renovës. Ndërkohë ndeshja në Kratovë mes Sileksit dhe “Skopjes” u anulua për shkak të terrenit të dëmtuar nga të reshurat e shiut. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP