Nëna tenton të kurojë fëmijën autik me zbardhues rrobash: E lexova në Facebook

Një grua nga Indiana akuzohet se ka tentuar të kurojë vajzën e sëmurë me autizëm duke i dhënë për të pirë zbardhues rrobash. Babai i fëmijës tregon se bashkëshortja e tij donte të hidhte disa pika të zbardhuesit në biberon. Ajo kishte lexuar rreth kësaj përzierje në një grup në Facebook, të cilën e kishin cilësuar si “përzierja mrekulli”.

Departamenti i Policisë në Indianapolis po heton lidhur me këtë çështje, ndërkohë që fëmija është marrë nga shërbimet për mbrojtjen e fëmijëve. Emrat e prindërve nuk janë bërë të ditura akoma.

Sipas të njëjtit raport, “solucioni mrekulli i mineralit” është cilësuar nga përdorues të internetit si një kurë për thuajse çdo sëmundje, edhe pse ishte thjesht zbardhues rrobash.

Qendra për Autizmin tregon se shumë prindër bëjnë çmos që të gjejnë një mënyrë për trajtimin e autizmit.

“Të dëshpëruar dhe të pashpresë, shumë prindër të fëmijëve me autizëm janë përpjekur t’i marrin vetë gjërat nën kontroll”, thotë presidentja dhe themeluesja e qendrës, Sherry Quinn.

Ata mund të kenë përdorur çfarëdolloj mënyre për të trajtuar fëmijën. Nëse duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, me siguri ashtu është”, shton Quinn.

Burimi: Daily Mail / Shendeti.com.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP