Shtyhet gjykimi për gjyshin e Tamarës i cili tentoi ta vret ish-ministrin e Shëndetësisë, Todorov

Gjykimi për gjyshin e Tamarës, Lupço Stojanovski, i cili gjykohet për shkak se ka tentuar që ta vrasë ish-ministrin e Shëndetësisë, Nikolla Todorov sot është shtyrë. Siç deklaroi gjykatësja Sofija Laliçiq lënda ndodhet në Gjykatën e Apelit për shkak ankesës së mbrojtjes për paraburgimin e të akuzuarit, transmeton Portalb.mk.

Gjykatësja e ka lexuar përgjigjen e Ministrisë së Drejtësisë në lidhje me ekspertizën  e kontestuar për shkak licencës së skaduar të ekspertëve. Në përgjigje ministria ka theksuar se nuk është e rëndësishme se kur ekspertët kanë kërkuar vazhdim të licencës, sepse vlera e licencës skadon atëherë kur e nënshkruan ministri.

Në dokumentin e Ministrisë së Drejtësisë rezulton se në periudhën kur ekspertët e kanë analizuar gjendjen psikiatrike të të akuzuarit nuk kanë pasur licencë. Seanca e ardhshme është caktuar për të mërkurën e ardhshme. Në gjykim morën pjesë edhe ish-ministri i Shëndetësisë, Nikolla Todorov si dhe dy dëshmitarë, pjesëtarë të sigurimit të tij.

Gjyshi i Tamarës së ndjerë është personi që gjuajti me armë Todorovin (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP