Qeveria dha pëlqim për dy investime të reja të huaja

Qeveria solli vendime për mbështetjen e dy investimeve të reja të huaja. Bëhet fjalë për kompaninë për prodhimin e ilaçeve SAGEN dhe për kompaninë VIK.

Në seancën e sotme janë pranuar vendimet për dhënien e lejes për dhënien afatgjate me qira të tokës ndërtimore për kompaninë SAGEN, si dhe për marrëveshjen për ofrimin e ndihmës shtetërore kompanisë VIK në Zonën Zhvillimore Teknologjike Industriale Prilep.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP