Qeveria do ta shesë Mercedesin që e dëgjuam te “bombat” përmes ankandit publik

Qeveria solli vendim se do të bëhet shitja e automjetit Mercedes Benz C 600, përmes sistemit elektronik për oferta publike të cilin e drejton dhe operon Ministria e Financave.

Vlera fillestare e këtij automjeti, e llogaritur në bazë të vlerësimit të Byrosë për ekspertizë ligjore është 14.372.208,00 denarë, gjegjësisht 230.000 euro- shkruan në njoftimin nga Qeveria.

Ankandi publik do të bëhet në formë elektronike përmes internet faqes www.e-aukcii.finance.gov.mk.

Mercedesi u përmend në “bombat” nga skandali i përgjimeve.

Mercedesi i Gruevskit që e dëgjuam te “bombat”, do të shitet për furnizim të pajisjeve spitalore

Jens Stoltenberg, figura e fundit që hypi në “Mercedesin” e Gruevskit

Aktakuza e tretë për ish-kryeministrin, Gruevski, do të përgjigjet për furnizimin e “Mercedesit” luksoz

3 vjet nga “bomba” e parë e Zoran Zaevit

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP