Të huajt në Turqi do të paguajnë dënime në vendkalimet kufitare

 Të huajt e dënuar për mosrespektim të rregullave të komunikacionit në Turqi, do të paguajnë dënime administrative në vendkaliemt kufitare gjatë daljes nga vendi.

Vendimi i ri është publikuar në gazetën zyrtare turke, ndërsa Drejtoria për kontroll të komunikacionit informon se ajo tashmë po zbatohet, transmeton MIA. 

Sipas Drejtorisë, vendimi është në pajtim me standardet ndërlombëtare për atë fushë.

Zbatimi i kësaj mase pritet të kontribuojë për dënim më efikas të kundërvajtësve të rregullave për qarkullim dhe do të shërbejë si masë preventive kundër shkeljeve rrugore në Turqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP