Reshjet e borës e bllokuan rrugën Tetovë-Sellcë-Vicë (FOTO)

Reshjet e borës që kanë përfshirë rajonin e Pollogut  kanë filluar të bllokojnë edhe rrugët në malësisë e Sharrit të Tetovës, raporton Portalb.mk.

Banorët e fshatit Vicë për Portalb njoftojnë se reshjet e borës kanë  bllokuar rrugën Tetovë-Sellcë-Vicë.

Në fotot që ka siguruar Portalb mund të shihet se si veturat janë bllokuar në rrugën Tetovë-Sellcë, ndërsa situatë akoma më e vështirë është edhe në rrugën  Sellcë-Vicë. Deri më tani në këtë aks rrugor asnjë automjet për pastrimin e borës nuk ka kaluar dhe rruga vazhdon të ngelet  e bllokuar.

Tetovë-Sellcë-Vicë

Tetovë-Sellcë-Vicë

Tetovë-Sellcë-Vicë

Tetovë-Sellcë-Vicë

rruga bllokohet

Tetovë-Sellcë-Vicë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP