Ushtrime një-minutëshe për zvogëlim të dhimbjeve të shpinës (FOTO)

Shumica e njerëzve që punojnë në zyre para kompjuterit e dinë shumë mirë tmerrin e dhimbjeve të shpinës.

Ndonjëherë kompanitë që janë më të kujdesshme krijojnë hapësira të veçanta ku punëtorët mund të pushojnë pak, transmeton Telegrafi.

Por nëse nuk keni vend të tillë në kompaninë ku punoni, atëherë duhet vet të mendoni për shëndetin tuaj.

Ekspertët kanë përpiluar një listë me ushtrime një-minutëshe të cilat ju ndihmojnë t’i forconi muskujt e shpinës dhe ta shmangni dhimbjen.

Ushtrimet preferohet të kryhen në sipërfaqe të rrafshëta dhe të forta.

Gjithashtu, ushtrimet marrin kohë vetëm një minutë, prandaj mund t’i kryeni ato kurdo gjatë ditës.

Ndiqni videot e mëposhtme për të parë  hollësisht se si performohen këto ushtrime!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP