Brazil, fillon Karnavali i Rios (FOTO)

Karnavali i Rios filloi në qytetin brazilian Rio de Zhaneiro, raporton Anadolu Agency (AA).

Parakalimi i shkollave të vallëzimit Samba në rrugën Sambadrome ka ofruar pamje mahnitëse.

Karnavali i Rios konsiderohet si një nga më të mëdhenjtë në botë, në të cilin miliona njerëz dalin në rrugë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP