Mjaltë dhe vezë, kaq ju nevojiten për një fytyrë më me shkëlqim

Maska me mjaltë dhe të verdhën e vezës është gjithçka që ju nevojitet për fytyrën tuaj. Është shumë e thjeshtë për ta përgatitur në kushte shtëpie dhe nuk keni shumë nevojë për të shpenzuar shumë para, shkruan Bordo.al. 

Si ta përgatisni?

Një e verdhë e vezës dhe një lugë mjalë, bashkoni në një tas këto dy përbërës dhe më pas masën e krijuar vendoseni në fytyrë. Mbajeni për 20-30 minuta deri sa të kuptoni që lëkura juaj ka një tërheqje të lehtë dhe më pas shpëlani ytyrën me ujë vakët. Kjo maskë ndihmon për të luftuar rrudhat, ushqyer lëkurën në thellësi dhe për ta bërë atë më të shkëlqyeshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP