PSP po heton keqpërdorimin e 30 milionë eurove në MPB gjatë kohës së ish-ministres Jankullovska

Prokuroria Speciale Publike ka hapur hetim për keqpërdorimin e 30 milionë eurove në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB), deklaroi sot ministri i MPB-së, Oliver Spasovski, transmeton Portalb.mk.

Siç deklaroi Spasovski, bëhet fjalë për të dhëna për krim të bërë në kohën kur në krye të Ministrisë së Punëve të Brendshme ishte Gordana Jankullovska.

Ministri i ka konfirmuar këto informata sot gjatë pranimit të donacionit të Gjermanisë që Maqedonisë ia dhuroi 16 vetura. Bëhet fjalë për donacion me vlerë prej 240 mijë eurosh.

Gjashtëmbëdhjetë automjete të reja për policinë kufitare

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP