Stuhia e fortë dimërore eka përfshirë qytetin Chicago të SHBA-ve (VIDEO)

Stuhia e fortë dimërore e cila ka përfshirë qytetin Chicago të SHBA-ve po ndikon negativisht në jetën e qytetarëve, raporton Anadolu Agency (AA).

Shtresa e borës në Chicago, e cila që nga dita e enjte e deri më tani ka arritur trashësinë prej 30 centimetrash në disa vende vazhdon duke humbur efektin e saj.

Reshjet e dendura të borës në ditën e parë kur filloi stuhia dimërore kanë shkaktuar anulimin e mbi 1.400 fluturimeve që janë të lidhura me Chicagon ndërsa në ditën e dytë shkaktuan anulimin e më shumë se 400 fluturimeve dhe vonesa në qindra të tjera.

Reshjet e borës pritet të vazhdojnë edhe sot, ndërkaq kjo shkaktoi ngrica edhe në brigjet e liqenit Michigan në Chicago.

Përkundër punimeve të vazhdueshme për pastrimin e borës ka patur aksidente në rajone të shumta të qytetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP