Petar Naumoski mbetet kryetar i FBM-s

Sot është mbajtur kuvendi i jashtëzakonshëm i Federatës së Basketbollit të Maqedonisë, ku Petar Naumoski mbetet kryetar pasi që mori besimin e klubeve për të drejtuar basketbollin vendor.

Naumoski pas qëndrimit një vit e gjysmë në këtë post, do të mbetet së paku edhe për 6 muaj kryetar i Federatës së Basketbollit.

Në kuvendim ishin të pranishëm 30 delegat nga të cilët 16 votuan pro Naumoskit. Në mbledhjen e njëjtë u miratuan pikat e ditës, raporti financiar për vitin e kaluar dhe rregulli i ri sipas të cilës ndërrimi i kryetarit mund të iniciohet pas 2 viteve punë.

Vendim i qëndrimit të Naumoski në postin e kryetarit solli dëshpërim të madh tek Vlado Ilievski, i cili plot 2 muaj ishte në kërkim të ndryshimeve në postin e kryetarit. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP