Drejtuesit e Milanit duan t’ia zgjasin kontratën Gattusos

Milani po konsideron një zgjatje të kontratës për të mbajtur Gennaro Gattuso si trajner të tyre deri në qershor të vitit 2020.

Sipas Tuttomercatoweb, Rossonerët janë aq të kënaqur me përparimin nën trajnerin e tyre të përkohshëm se ata janë të gatshëm të ofrojnë një marrëveshje të re.

Gattuso ishte trajneri i ekipit të të rinjve të tyre të Primaveras kur u promovua në postin kryesor pas shkarkimit të Vincenzo Montella në nëntor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP