Speca të mbushura me djathë dhe domate të thatë – shije tradicionale në tryezë

Recetë e thjeshtë dhe shumë e shijshme, nga dietologia Rolina Naço, transmeton Shendeti.com.al.

Përbërësit:

-8 speca të mesme të kuqe
-7-8 domate të thata të copëtuara
-300g. djathë feta
-2 lugë të vogla rigon
-2 lugë supë vaj ulliri
– piper

Lani dhe pastroni mirë specat. Në një tas përgatisni mbushjen.
Copëtoni djathin, shtoni domatet e thata, rigonin, vaj ulliri dhe piperin
Mbushim specat dhe ju vendosim kapakun (për të mos u hapur vendosni një kunj dhëmbësh).I vendosim në një tepsi dhe i fusim në furrë për të pjekur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP